X
نام :
نظر


اخبار داغ

اولین کنگره استانی حزب کارگزاران سازندگی ‌کرمانشاه برگزار شد.

عصر روز یکشنبه دهم بهمن ماه اولین کنگره استانی حزب کارگزاران سازندگی استان کرمانشاه با حضور خانم شهربانو امانی عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران‌ سازندگی کشور و  ‌در تالارشهید بهشتی  کرمانشاه در دو بخش برگزار شد.

بخش اول، مجمع عمومی و انتخابات اعضای شورای مرکزی حزب و بخش دوم با حضور دبیران احزاب و تشکل ها و شخصیت های سیاسی استان با سخنرانی شهربانو ‌امانی برگزار شد.

 گزارش بخش اول کنگره:
طبق اساسنامه حزب کارگزاران سازندگی ، از بین 21 نفر اعضای شورای استان  هر ساله 10  نفر با قرعه کشی انتخاب شده و  یکسال دیگر عضویت آنان در شورای استان تمدید میگردد  و ده نفر هم مستعفی  تلقی میشوند. که انتخاب مجدد ده نفر برای تکمیل شورای استان با برگزاری انتخابات بین کاندیداها و کسب رای اکثریت اعضای کنگره صورت خواهد گرفت.
و در کنگره یک سال  بعد 10 نفری که  امسال عضویتشان  تمدید شده است ؛ مستعفی محسوب شده  و  سال بعد مجددا 10 نفر از بین کاندیداهای عضویت در شورا با رای کنگره حزب انتخاب  میشوند.
تعبیه این فرایند در اساسنامه حزب کارگزاران سازندگی به منظور چرخش نخبگان  و امکان حضور همه اعضای حزب در فرایند تصمیم گیری و مدیریت حزب بوده است. 
شایان ذکر است که  دبیران حزب در شهرستان ها ، روسا و اعضای کانون ها ، اعضای اصلی و علی البدل شورای استان میتوانند کاندیدای عضویت در شورای استان شده و و در صورت  کسب رای اکثریت اعضای کنگره به عنوان عضو شورای استان انتخاب شوند.
ضمنا کنگره (مجمع عمومی حزب) که بالاترین مرجع تصمیم گیری در حزب است از دبیران و اعضای شورای شهرستان ها ، روسا و اعضای کانون های تخصصی و اعضای اصلی و علی البدل شورای استان  تشکیل میگردد.

بر اساس اساسنامه ی حزب؛  10 نفری که عضویت شان به مدت یکسال در شورای استان (با مکانیزم قانونی پیش بینی شده)  به مدت یک سال تمدید شده عبارت اند از :
1. قدرت الله احمدیان
2. مهدی نوروزی
3. کیومرث محمدی
4. سهراب دل انگیزان
5. شهریار عباس آبادی
6. فرمان صفری
7. فریده عزیزی
8. عبدالرضا رادفر
9. فریدون معتمدیان
10.  مهدی محمدی
ضمنا رئیس شورای استان (آقای مهندس آرش رضایی )  مطابق اساسنامه از این فرایند مستثنی بوده و لذا ایشان کماکان رئیس شورای استان هستند.

  کنگره امروز با حضور نماینده معین شورای مرکزی خانم شهربانو امانی  برگزار شد  که پس از تلاوت قران کریم و پخش رود مقدس جمهوری اسلامی دبیر اول حزب مراسم را با خوشامد گویی به حاضران و خانم شهر بانو امانی آغاز کرده و سپس  هیئت رئیسه کنگره   آقایان  علی خزایی (رئیس کنگره) - دکتر عبدالرضا رادفر - مهدی محمدی - مهدی نوروزی و دکتر سهراب دل انگیزان  و خانم فریده عزیزی  در جایگاه مستقر شدند .
سپس  17 نفر کاندیدا معرفی شده و هریک  به ترتیب در پشت تریبون حاضر شده و به معرفی خود پرداختند  و در نهایت  با توزیع برگ های رای در بین اعضای کنگره؛ انتخابات برگزار شد .
برای شمارش  آرا  6 نفر از اعضای کنگره و از بین داوطلبان  انتخاب شدند  که تحت نظارت جناب آقای صمدی دبیرحزب جاداک و آقای عباسعلی بهرامی دبیر حزب اراده ملت (بعنوان مهمانان و ناظرین بر انتخابات کنگره) آرا  شمار ش گردید. نهایتا نتیجه انتخابات به این شرح اعلام شد.
از 201 رای ماخوذه نفرات زیر به مدت 2 سال به عضویت شورای استان درآمدند:
1. علی خزایی              175 رای
2- منیر الهیاری             158   رای
3. فرشید سلطانی         155  رای
4- محمد جواد زندی      136 رای
5. بابک غیاثی              134 رای
6. کامران نوری          131 رای
7-  شکوفه اکبری         113   رای
8- علیجان کماسی         101 رای
9. موسی پرنیان           96 رای
10. علیرضا صفری مسترخانی    82 رای

در پایان مراسم هم بیانیه پایانی اولین کنگره استانی حزب کارگزاران سازندگی توسط رئیس کنگره قرائت شد.

 

نظر شما چیست ؟

نام :
نظر :