X
نام :
نظر


اخبار داغ

به استقبال رئیس جمهور-مهدی نوروزی دبیرحزب کارگزاران کرمانشاه

بسمه تعالی
به استقبال رئیس جمهور
به یاری خداوند متعال قرار است در آینده نزدیک رئیس جمهوری اسلامی ایران همراه کابینه خود در راستای سلسله سفرهای استانی به استان کرمانشاه سفر کند. انشاالله مردم شریف و فهیم و مهمان نواز استان کرمانشاه بدون توجه به وضعیت موجود و مشکلات انباشته شده و اهمال مدیران در خدمت به مردم به استقبال رئیس جمهور محترم میشتابند و با استقبال باشکوه و بیاد ماندنی سنت حسنه مهمان نوازی که جزء لاینفک ارزشها و اخلاقیات پسندیده کرمانشاهیان است به نمایش میگذارند و این خصلت نیکو و جاودان که از ویژگی های برتر اخلاقی این مرز و بوم است با استقبال شایان از مهمان عزیز خود آقای دکتر حسن روحانی رئیس جمهور محبوب واژه مهمان نوازی را در میعادگاه پیوند دولت و مردم معنای حقیقی بخشیده و در آن روز مبارک کرمانشاهیان نشان میدهند "میهمان حبیب خداست".
و اما سخنی با هیئت دولت، نمایندگان استان و استاندار و کسانی دیگر:
1- سفر استانی رئیس جمهور همراه با وزرا سفری کاری و بسیار مهم است که هدف آن علاوه بر اینکه مسائل و مشکلات و نیازمندی های مردم از نزدیک مورد بررسی قرار میگیرد با اختصاص اعتبارات و تسهیلات که توسط هیئت دولت در استان مصوب میگردد سرعت ماشین سازندگی و آبادانی بیشتر و چرخ توسعه بصورت متوازن به چرخش در می آید. اما سئوال این است که چرا هیئت محترم تدبیر و امید در سال آخر به اخرین استان محروم سفر میکند؟ والبته سئولات فراوان دیگر که ... لذا لازم است دولت بابت اولا تاخیر در سفر به استان ثانیا در دولت فعلی، استان کرمانشاه از لحاظ رتبه بندی شاخص های توسعه به رتبه آخر استان ها سقوط کرده و دارای بالاترین رقم بیکاری در کشور میباشد ثالثا تحقق نیافتن اصل شایسته سالاری که شعار رئیس جمهور بود و در استان بی مایه گان در صدر نشستند و شایستگان در عزلت رابعا طی سه سال گذشته هیچ ابتکاری در خصوص مقابله با طوفان گرد و خاک(ریزگردها) که بر سر مردم میبارد و حیات و هستی جاندار و بی جان غرب کشور را به خطر انداخته است به عمل نیامده و خانم ابتکار رئیس مربوطه گاها با لبخند بی تفاوتی در کنار خطر هیولای پدیده گرد و خاک میگذرد خامسا سیستم ضعیف مدیریتی استان، که ضمن عذرخواهی از مردم کرمانشاه با اختصاص اعتبارات و تسهیلات ویژه خارج از آنچه در نظر گرفته است امید دوباره به مردم برگرداند.(متاسفانه بر اساس شنیده ها اعتباراتی که رئیس جمهور برای استان می آورد در مقایسه با استان های دیگر متناسب ویژگی های هر استان برای کرمانشاه بسیار کمتر است)
2- نمایندگان محترم استان این دوره مردم در مجلس شورای اسلامی انشاالله بنا را بر تعامل مثبت با دولت گذاشته و توسعه استان و منافع مردم را در اولویت خود گویا قرارداده اند. اما سیستم مدیریت ناکارآمد همچنان پابرجاست. وقتی 50 درصد از طرح های مصوب سفر مقام معظم رهبری از 5 سال گذشته تا کنون بر زمین مانده و تحقق پیدا نکرده اند آیا امکان این نمیرود طرح های مصوب دولت نیز در آینده نیمه کاره بماند و استان در سیکل عقب ماندگی بیش از پیش گرفتار شود؟ پس لازم است نمایندگان محترم ارزیابی صحیحی از عملکرد ده ماه استاندار به دور از حب و بغض جناحی به عمل آورده اگر استعداد و توانایی لازم برای تحقق کامل باقیمانده طرح های سفر مقام رهبری و اجرای کامل طرح های مصوب در سفر دولت وجود دارد همکاری و مساعدت لازم با استاندار و مجموعه مدیران به عمل آورند اگر غیر از این است در راستای تغییر و اصلاح سیستم مدیریت گام اساسی بردارند.
3- آقای استاندار طی این ده ماه نسبت به نیازهای استان، مشکلات انباشته شده و امکانات و استعدادهای باالقوه و باالفعل استان و توانایی های مدیریتی خود بیش از هر کس شناخت دارد. اما در سنجش افکار عمومی به خصوص فعالان در بخشهای مختلف اقتصادی اجتماعی فرهنگی طی این مدت عملکردش در مقایسه با استاندار قبلی(رضایی بابادی) بسیار ضعیف تر ارزیابی میگردد و تیم کاری که انتخاب نموده است ضعیف تر از تیم کاری استاندار قبلی است ولی خود میتواند تصمیم بگیرد برای ایجاد تحول در استان که خود قول آن را به مردم استان داد بعد از سفر هیئت دولت میتواند گامهای اساسی بردارد؟ زیرا هیچ بهانه ای در خصوص کمبود پول و اعتبارات نیز وجود ندارد. برای ایجاد تحول لازم است در ابتدای سفر، تغییرات اساسی در سیستم مدیریتی خود به وجود آورد و اگر واقعا نمیتواند، برای اینکه بیش از این فرصت سوزی نشود میتواند شجاعانه استعغا دهد.
4- کسانی از روی حسن نیت میگویند مشکلات انباشته شده یک شبه حل نمیشود. هیچ انسان عاقلی و با اندک فهم سیاسی انتظار ندارد همه مشکلات یکجا حل شود اما انتظار هست گام های اساسی برای غلبه بر مشکلات برداشته شود که متاسفانه تاکنون توسط استاندار برداشته نشده است اینگونه اظهار نظرها همیشه بهانه ای دست مدیران است برای توجیه کارهای ناکرده خود. و کسانی دیگر معمولا بخشی از رسانه ها و احزاب به علت رکود مطلق و کم کاری در استان موجی از انتقادات را به راه انداختند که البته انتقاداتشان به جا بود اما در آستانه سفر رئیس جمهور با انجام برنامه های افطاری موج انتقادات فروکش کرد و تبدیل به ساحل آرامش تعریف و تمجید شد و این در حالیست که انتقادات جدی از ناحیه صاحب نظران، متخصصان، کارشناسان، تولید کنندگان و... به عملکرد استاندار وجود دارد که به همه آن کسان توصیه میکنم در هر حال در کنار مردم باشیم و برای توسعه و پیشرفت استان بدون در نظر گرفتن مصلحت و منفعت فردی، حزبی و جناحی تلاش کنیم.
مهدی نوروزی دبیر اول حزب کارگزاران سازندگی استان کرمانشاه

نظر شما چیست ؟

نام :
نظر :