X
نام :
نظر


اخبار داغ

رئيس جمهور روحاني در گفت و گو با مردم پس از پیروزی

سلام و درود خالصانه بر ملت بزرگ ایران که با حضور و مشارکت گسترده معنادار و موثر خود در انتخابات اردیبهشت ۹۶ گامی بلند در راه اعتلا و منافع ملی و سرافرازی ایران عزیز برداشت. 
بیش از ۴۱ میلیون رای شما تاریخ کشور را از توقف و تردید به در آورد. و ایران را در تداوم راه توسعه و ترقی خویش قرار داد.
شما دیروز به همه آن‌ها که ما را به بازگشت به گذشته و توقف به شرایط فعلی می‌خواندند، نه گفتید
شما نشان دادید ملتی یک‌پارچه هستید که هیچ کس نمی‌تواند شما را به ورطه نزاع‌های قبیله‌ای، شهری یا روستایی بکشاند.
رای منسجم شما نشان داد که یک ملتید، یک دولتید و یک رئیس‌جمهور می‌خواهید که رئیس‌جمهور شما و خادم همه مردم باشد.
درود بر معلمان غیرت‌مند که بر تندباد سیاه تهمت خروشیدند.
درود بر دانشجویان، هنرمندان، اصحاب رسانه، کشاورزان، صنعت‌گران، کارگران و کارمندان که با ایجاد موج خروشان بی‌نظیر به استقبال دولت دوازدهم شتافتند.
ملت بزرگ ایران، پیروز اصلی این انتخابات، شما ملت بزرگ هستید. پیروز انتخابات، جمهوریت و اسلامیت است. پیروز انتخابات، آزادی و استقلال است. پیروز انتخابات حاکمیت ملی است. این پیروزی، پیروزی صلح و آشتی بر تنش و خشونت بود. 
این پیروزی، پیروزی وحدت ملی بر انشقاق و چند دستگی بود. سپاس این فرزند کوچک ملت، و این فرزند حوزه و دانشگاه، ارزانی مقام‌معظم رهبری، مراجع عظام تقلید، فرهنگیان، حقوقدانان، ورزشکاران و همه اقشار ملت.
جا دارد یاد کنم از مرد اعتدال و سازندگی، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی که جای ایشان در این صبح پیروزی خالی است.
هم‌چنین از برادرم سید محمد خاتمی، از یادگار امام راحل سيد حسن خميني، علي اكبر ناطق نوري و از برادرم اسحاق جهانگیری تشکر می‌کنم.
از خداوند می‌خواهم شایستگی این را فراهم کند، که حتی حمایت آن‌ها که به من رای ندادند، کسب کنم و بتوانم پاسدار عزت و سربلندگی همه آحاد ملت ایران باشم.
مردم ما در این انتخابات با درک نظرهای گوناگون راه آینده خود را انتخاب کردند و همه باید به رای و خواست مردم احترام بگذارند. 
امروز انتخابات پایان یافته و من رئیس‌جمهور همه ملت ایران و حتی کسانی که مخالف سیاست‌هایم بوده‌اند،هستم.
من دست یاری و دوستی خود را به سوی همه اقشار مردم دراز می‌کنم.
پیام انتخابات به وضوح اعلام شد. امروز دنیا به خوبی می‌داند ملت ایران مسیر تعامل با جهان را برگزیده است. ملت ایران می‌خواهد با صلح و دوستی زندگی کند. ولی در عین حال حاضر نیست تحقیر را بپذیرد.
این مهم‌ترین پیامی است که ملت ایران انتظار دارد توسط قدرت‌های جهانی به درستی شنیده شود.
انتخابات ما به کشورهای منطقه اعلام کرد که راه تامین امنیت در این منطقه، تقویت دموکراسی و احترام به آرای مردم است. و نه تکیه بر قدرت‌های خارجی.
اینک که رئیس‌جمهور برگزیده شما با کوله‌باری از تجربه باارزش دولت یازدهم و با چشم‌اندازی روشن و امیدبخش، با روحیه‌ای تازه و شاداب و لبریز از عشق و محبت به همه ایرانیان، از شما رخصت گرفته که با تجربه‌اندوزی کار خود را آغاز کند، بیش از گذشته دست نیاز به سوی شما دراز می‌کند.
در این راه پرمشقت ولی پر افتخار، از خداوند می‌خواهم که با عزمی استوار دست به دست هم داده و برای ساختن ایران عزیز با اراده‌ای مستحکم و امیدی پرنشاط پیش برویم.
خود را متعهد به برنامه اعلام شده‌ام و همه آنچه با شما مطرح کردم، می‌دانم. و با عزمی راسخ با حمایت همه شما مردم عزیز، در این مسیر گام خواهم برداشت.

 

0
حامی روحانی ( 1 خرداد 1396 ) :
واقعا خیلی خوشحالم که تلاش های ما نتیجه داد. هرچند این روزهای آخر از شدت نگرانی و استرس زجر زیادی کشیدم اما امروز واقعا خوشحالم
0
ناشناس ( 1 خرداد 1396 ) :
دوباره ایران دوباره سازندگی این دفعه هم مثل خرداد76 کارگزاران خصوصا جهانگیری گل کاشتند دم کارگزارن ها گرم زنده باشید
0
مصطفی ( 1 خرداد 1396 ) :
حقیقتا که باید همیشه به یاد مرد اعتدال و سازندگی، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی باشیم ، جای ایشان در این صبح پیروزی خالی است.

نظر شما چیست ؟

نام :
نظر :