X
نام :
نظر


اخبار داغ

نشست شورای حزب کارگزاران سازندگی با دکتر حشمت الله فلاحت پیشه

عصر دیروز شنبه، نشستی با حضور اعضای شورای حزب کارگزاران سازندگی استان کرمانشاه و دکتر حشمت الله فلاحت پیشه نماینده محترم مردم شهرستان اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

در ابتدای جلسه آقای مهدی نوروزی دبیر اول حزب در استان ضمن عرض خیرمقدم به حاضرین در جلسه با اشاره به جلسه مجمع نمایندگان با استاندار گفت: مایه تاسف است تمام نمایندگان و خود استاندار همه از رکود و عقب ماندگی استان میگویند  بدون اینکه کسی بگوید پس مقصر کیست؟ یک نماینده از استاندار نمی پرسد جناب استاندار غیر از این است جهت تحول و اصلاح امور مقدرات استان را در دست گرفته اید ،پس چرا شما هم از عقب ماندگی میگویید بدون اینکه اشاره به برنامه های در دست اقدام تولید و اشتغالزایی یا برنامه های اقتصاد مقاومتی در سال اقدام و عمل داشته باشید.

دکتر سهراب دل انگیزان عضو هیات علمی دانشگاه رازی و مدرس اقتصاد، وضعیت فعلی بخش های مختلف اقتصاد استان را تشریح نموده و پیشنهاداتی را جهت خروج از وضعیت رکود و بیکاری کرمانشاه ارائه کرد.

وی ضمن برشمردن ظرفیتهای موجود، به حوزه گردشگری اشاره کرد و از « توریسم درمانی » به عنوان یکی از راههای توسعه صنعت گردشگری در استان کرمانشاه نام برده و گفت: « در سال 1391 بیش از هفت هزار نفر از اتباع خارجی در بیمارستانهای استان درمان شده اند که در حال حاضر این رقم بسیار کاهش یافته است ».

دل انگیزان توریسم روستایی و صنایع دستی را نیز یکی از ظرفیتهای بالقوه استان در توسعه گردشگری عنوان کرد و ادامه داد: « در حوزه گردشگری به مدیریت قوی و کار کارشناسی نیاز داریم ».

این استاد دانشگاه رازی در ادامه ظرفیت حوزه های کشاورزی و فرهنگ را برشمرد و افزود: « در کرمانشاه، مجوزهای موسیقی ساماندهی شده نیست و اگر مدیریت صحیح صورت بگیرد برای پنج هزار نفر اشتغال ایجاد میشود ».

دل انگیزان حوزه خدمات اجتماعی را نیز یکی از پتانسیل های ایجاد اشغال دانست و گفت: « در ایران باید به ازای هر خانواده یک کارشناس خدمات اجتماعی بالینی وجود داشته باشد که اگر 20 میلیون خانوار ایرانی را در نظر بگیریم ظرفیت بالایی در اشتغال در این حوزه وجود دارد ».

عضو شورای حزب کارگزاران سازندگی، سخنان خود را با تاکید بر اتمام پروژه قطار کرمانشاه به پایان برد و از نمایندگان استان درخواست کرد تا در این زمینه پیگیری های بیشتری داشته باشند.

مهندس فرمان صفری، دیگر عضو حزب کارگزاران ضمن تاکید بر لزوم برنامه ریزی برای توسعه استان، استفاده از مدیران بومی توانمند را یکی از امور مهمی دانست که باید به آن توجه شود. وی مقوله سرمایه گذاری در استان را دارای مشکلات عدیده برشمرد و گفت: « برای مثال، استعلام جهت سرمایه گذاری در حال حاضر ممکن است ماهها به طول بینجامد که این مساله یکی از مشکلات سرمایه گذاری در استان است که موجب فرار سرمایه میشود. بنابراین می بایست فرایند سرمایه گذاری در استان هموارتر گردد ».

در ادامه نیز، آقایان دکتر رادفر، مهندس علی خزاعی، فریدون معتمدیان و سرکار خانم عزیزی، نقطه نظراتی در حوزه های مختلف بیان نمودند که به صورت خلاصه در زیر آمده است:

- لزوم وحدت در مجمع نمایندگان استان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی

- توجه ویژه به مطبوعات و پیشنهاد تشکیل فراکسیون مطبوعات در مجلس شورای اسلامی با حضور نمایندگان فعال در این عرصه

- توجه ویژه به طرحههای عمرانی استان که نیمه کاره مانده اند.

 

در ادامه نشست، دکتر فلاحت پیشه به نظرات و پیشنهادات حضار پاسخ داده و نقطه نظرات خود را پیرامون وضعیت استان و کارهایی که باید در حوزه های مختلف انجام شود،  بیان نمود.

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو، اهم برنامه های خود را، تلاش در جهت حزبی شدن انتخابات در کشور، تدوین سند کار شایسته در حوزه استخدام، سند انتصاب، سند امنیت قضایی و سند نظام جامع انتخاباتی عنوان کرد.

وی همکاری احزاب و گروهها بویژه حزب کارگزاران سازندگی را در توسعه استان، پرورش نخبه های سیاسی، مدیریت تکنوکراتیک و نظارت بر مدیران استان خواستار شد. و ادامه داد: « باید از سفر قریب الوقوع ریاست محترم جمهور به استان، جهت پیگیری مصوبات قبلی و پی ریزی طرحهای جدید برای توسعه استان استفاده بهینه ببریم ».

فلاحت پیشه به مصوبات سفر مقام معظم رهبری به کرمانشاه اشاره نمود و گفت: « از 300 میلیارد تومان بودجه مصوب سفر مقام معظم رهبری برای پروژه راه آهن، تا کنون فقط 28 میلیارد تومان آن جذب شده که نیازمند عزم جدی مسئولان استان برای جذب مابقی این بودجه و تسریع در اتمام طرح راه آهن است ».

وی افزود: « در دیدار با مسئولان کشور، بر روی طرح راه آهن تاکید داشته و خواهم داشت ».

« نگفته ام ریاست جمهوری روحانی یک دوره ای است »

مدرس علوم سیاسی دانشگاه تهران در ادامه به مصاحبه ادعایی یکی از سایتهای استان با خود در  دو هفته گذشته در رابطه با یک دوره ای بودن ریاست جمهوری دکتر روحانی اشاره کرد و گفت: « هرگز چنین مصاحبه ای با سایت مذکور نداشته ام و این ماجرا از اساس کذب است ».

فلاحت پیشه افزود: « در طول دوران نمایندگی خود در دوره های پیشین مجلس، بیش از 450 سوال و تذکر از دولتهای نهم و دهم داشته ام ».

نظر شما چیست ؟

نام :
نظر :