X
نام :
نظر


اخبار داغ

چرایی حمایت اصولگرایان و اصلاح طلب نماها از استاندار کرمانشاه

1- هفته دولت تمام شد. اما آنچه مشخص شد افتتاح طرح ها و پروژه ها در استان نسبت به سایر استانها بسیار در سطحی پایین و نازل و تعدادی نیز تکراری و چندبار افتتاح بود و آنچه بیش از هرچیز باعث تاسف و حتی مضحک بود براه افتادن کاروانی از ماشین های شاسی بلند مقامات برای افتتاح این طرح ها. خوب نتیجه ناکارآمدی مدیریت غیر از این نمی تواند باشد و حاصل آنهم عقب ماندگی و پس رفت سال به سال استان است.
2- طی دو ماه گذشته آنچه معلوم شده است حمایت نمایندگان اصولگرا از استاندار است. راز حمایت نمایندگان اصولگرا و پایداریها از رازانی به نظر من به همین عملکرد ضعیف استاندار و معاونین ضعیف تر از خودش بر میگردد. نمایندگان اصولگرا منتقد جدی رئیس جمهور هستند و به احتمال زیاد در دور دوم انتخابات نه تنها از آقای روحانی حمایت نکرده بلکه برای پیروزی کاندیدای مقابل رئیس جمهور تلاش خواهند کرد حال آنچه نمایندگان اصولگرا در استان میبینند فصل گل و بلبل برای طیف اصولگراست زیرا عملکرد مدیریت فعلی استان چنان ناکارآمد است که به زعم آنان باعث کاهش محبوبیت رئیس جمهور شده و انتقادها علیه عملکرد دولت بیشتر و عملکرد مدیریت استان به پای دولت روحانی نوشته میشود. پس نمایندگان اصولگرا این استاندار را بهترین ابزار در اختیار برای پیروزی تفکر اصولگرایی در آینده میدانند.
3- استاندار به علت پیشینه اش در صندوق توسعه ملی و اینکه معاونت اداری مالی صندوق بوده است و به نقل قول از بعضی ها و شنیده ها تهیه و تنظیم کننده لیست حقوق ماهیانه صفدر حسینی و دیگران بوده و بر حسب وظیفه و اختیار فیش های حقوقی را صادر کرده، برای اینکه دچار چالش با نمایندگان اصولگرای استان قرار نگیرد صلاح را بر تمکین نظرات نمایندگان اصولگرا دیده و آنچه که تغییرات در رده فرمانداران و دیگران در ماه گذشته در سطح استان اتفاق افتاده بیشتر بر مبنای تعامل دوجانبه استاندار و نمایندگان است نه تقویت دولت یا تقویت تفکر اصلاح طلبی. به همین دلیل پیش بینی من این است زمینه برای رای آوری اصولگرایان در انتخابات پیش رو در حال فراهم شدن است مثل انتخابات مجلس که هفت اصولگرا و یک پیرو اصولگرایان به مجلس راه یافتند. البته اگرچه آقای استاندار در جمع اصحاب رسانه و مطبوعات گفت من اصلاح طلب هستم اما به نظر من این حرفش نیز مانند شعار تحول و شعار مگاپروژه گزافه ای بیش نیست که تقلای بی حاصل می کند تا حرف کذبی را بر کرسی اعتدال و اعتماد اصلاح طلبان بنشاند.
4- بعد از 37 سال در استان، استاندار شعار شایسته سالاری را با رنگ فامیلی و قومی پاک کرد و مدیریت فامیلی را عریان تر از هر زمان بر سیستم رنجور و جامانده از غافله پیشرفت استان غالب نمود که مصادیق فراوان وجود دارد و بنابر ضرورت اعلام خواهد شد و این چنین است که در استان شعار شایسته سالاری که شعار رئیس جمهور بود توسط نماینده دولت به حاشیه رفت و نماینده دولت تدبیر و امید با عملکردش خود جاده صاف کن مخالفین دولت و رئیس جمهور مظلوم میشود.
5- اصلاح طلبان حامی واقعی دولت و نه اصلاح طلبان فرصت طلب بایستی بین حمایت از دولت و رئیس جمهور با مدیریت ناکارآمد استان فرق بگذارند بایستی قاطعانه از مواضع شجاعانه رئیس جمهور بخصوص موضوع برجام، کنترل تورم، آرامش اقتصادی و سیاسی و الحمدلله امنیت پایدار و همه جانبه، پایان دادن به پروژه ایران هراسی و غیره دفاع کنند و شجاعانه در کنار مردم قرار گرفته و پیگیر مطالبات به حق و قانونی مردم از مدیریت استان باشند و شفاف و با صراحت بیان کنند این شیوه مدیریت اصلاح طلبان نیست.
6- بعضی از اصلاح طلب نماها که سه سال است در حلقه حوزه استاندار قبلی و استاندار فعلی قرار گرفته اند و از این راه به نان و نوایی رسیده اند هیاهو سر میدهند که تغییرات برای استان ضرر دارد که البته برای خودشان ضرر دارد. ضرر را هرجا جلویش را بگیری نفع است. وقتی مدیریتی پویا، کارآمد و با درخشش فراوان درحال خدمت به مردم است حتما تغییر ضرر دارد و ثبات مدیریتی به نفع است اما وقتی با سوء مدیریت ها، منابع، نیروی انسانی، انرژی، زمان و... در حال هدر رفتن است تغییرات بسیار به نفع استان خواهد بود بخصوص اینکه مردم استان به علت رکود و بیکاری و تنبلی سیستم، آن امیدواری بعد از انتخابات 92 را ندارند اما با انجام تغییرات حتی تا یک هفته به انتخابات 96 مانده، فضای امید بر میگردد، روحیه ها مضاعف میشود و مردم به دولت امیدوار میشوند و در انتخابات ان شاء الله وفاداری خود را به دکتر حسن روحانی رئیس جمهور عزیز نشان خواهند داد.
مهدی نوروزی ؛  فعال سیاسی

 

0
میلاد ( 30 شهریور 1395 ) :
با سلام خدمت اقای نوروزی دو سوال داشتم میخو استم بدانم ایا درست است که در گذشته نام شما فرمان بوده نه مهدی ودیگر اینکه ایا شما در اختلاس جهاد کشاورزی دست داشته اید با تشکر
0
میلاد ( 31 شهریور 1395 ) :
سلام دوباره نظرگذاشته بودم در مورد اینکه ایا درسته که شما قبلا اسمتان فرمان بوده ولی کامنت من رو نزاشتین دلیلش دیکتاتوریتان است یا فرار از حقیقت
0
علی خزایی ( 5 اردیبهشت 1396 ) :
با سلام و تشکر بابت ارسال نظر- از طریق ایمیل به استحضار جنابعالی رساندم که بنده علی خزایی هستم و هیچوقت هم اسمم فرمان نبوده است.در خصوص آقای نوروزی هم بنده از اسم قبلی ایشان اطلاع ندارم و در مورد تهمتی هم که وارد کردید (البته متوجه نشدم منظورتان چه کسی بود) به اطلاع میرسانم که چنین چیزی در مورد هیچ یک از دوستان بنده صحت نداشته و ندارد .

نظر شما چیست ؟

نام :
نظر :