X
نام :
نظر


اخبار داغ

کرباسچی: روحانی به اصولگراها متمایل نشده است

غلامحسین کرباسچی از موضع‌گیری‌ها و رویه حسن روحانی بعد از انتخابات دفاع کرد و گفت: وقت سر و سامان دادن به کشور است و باید به فکر هماهنگی همه دستگاه ها بود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی حزب کارگزاران سازندگی ایران به نقل از نامه‌نیوز، غلامحسین کرباسچی، دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی فاصله گرفتن روحانی از اصلاح‌طلبان را رد کرد و در پاسخ به انتقادهایی که به نحوه چینش کابینه دوازدهم می‌شود، پرسید: تفاوت واعظی و جهرمی از لحاظ سیاسی چیست؟

وی همچنین در مورد رویکرد روحانی در گفت‌وگوی زنده تلویزیونی با مردم که برخی اصلاح‌طلبان آن را محافظه‌کارانه می‌دانند نیز گفت: قرار نیست که رئیس جمهور در یک برنامه تلویزیونی بعد از انتخابات به جای صحبت از برنامه‌های اقتصادی و اجتماعی دولت، مثل دوران مبارزات انتخاباتی شعار دهد.

کرباسچی با اشاره به اینکه حتی رئیس دولت اصلاحات نیز در دوران ریاست جمهوری مثل دوران انتخابات سخن نمی‌گفت، افزود: انتخابات شرایط سیاسی کشور را حساس می‌کند و همه از ایده‌آل‌ها صحبت می‌کنند اما زمان اجرا که می‌رسد باید به مسائل به صورت واقعی و به دور از شعار برخورد کرد.

وی در ادامه با بیان اینکه همه می خواهند رشد اقتصادی کشور بالای هشت درصد باشد و نرخ بیکاری نیز به صفر برسد، گفت: انتظار درستی نیست که بگوییم آقای رئیس جمهور در نخستین مصاحبه زنده ایده‌آلی سخن بگوید، او باید همان طور که عمل کرد آمار واقعی را ارائه و شرایط کشور را برای مردم تشریح کند.

دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی با تأکید بر اینکه روحانی به سمت جناح راست مایل نشده است، گفت: روحانی را باید با توجه به شخصیتش ارزیابی کرد. او را نمی‌توان با تاج‌زاده و حجاریان مقایسه کرد. همان‌طور که نمی‌توان او را با حسین شریعتمداری یا سردار عباسی مقایسه کرد.

وی افزود: درست است که او پیش از انتخابات لحن دیگری داشت اما این تغییر لحن قاعده کار است و برای اداره کشور باید به فکر هماهنگی دستگاه های مختلف بود. اکنون مبارزات انتخاباتی تمام شده و وقت سر و سامان دادن به کشور است. به قول معروف کشور را باید از روی زمین اداره کرد. روحانی نیز مشی اعتدال و میانه‌روی خود را دارد. او به درستی برای تغییر شرایط در چارچوب حفظ اصول نظام، انقلاب و اسلام تلاش می‌کند.

نظر شما چیست ؟

نام :
نظر :